28.02.2017

Zimak dla schroniska na Hrobaczej Łące

Schronisko PTTK na Kudłaczach serdecznie zaprasza na Dwudziesty Siódmy Zimak w terminie 25-26.02.2017. Trasa: Wadowice - Leskowiec. Udział bezpłatny, wszystkie koszty (przejazd, wyżywienie, ewentualny nocleg i ubezpieczenie) uczestnicy pokrywają indywidualnie i we własnym zakresie. W Zimaku uczestniczyć mogą wyłącznie osoby pełnoletnie. Liczba miejsc ograniczona.

Wśród uczestników Zimaku przeprowadzona zostanie dobrowolna zbiórka na odbudowę schroniska na Hrobaczej Łące: https://web.facebook.com/hrobacza

Szczegółowe informacje oraz zapisy: wiesiek@vips.strefa.pl23.01.2017

W zimie na halę

Turystów planujących wycieczki na Halę Krupową (szczególnie w zimie, od strony Krowiarek i Zawoi) Schronisko PTTK na Hali Krupowej prosi o telefon (607 033997, 18 447-50-05) w celu uzyskania informacji o warunkach na szlaku. Jednocześnie przypomina, że zimą, śnieg na drodze gospodarczej z Sidziny Wielkiej Polany na Halę Krupową, jest regularnie ubijany gąsienicami skutera śnieżnego, dzięki czemu, można tamtędy wygodnie dojść do nas niezależnie od ilości śniegu leżącego na szlakach.

Równocześnie przekazujemy informację, że Luboń Wielki dołączył do nielicznego grona schronisk, w których zainstalowane zostały kamery internetowe. Dzięki temu, bieżące warunki na szlakach, można teraz sprawdzić jeszcze łatwiej. Aktualny obraz z kamery jest dostępny pod adresem: http://k.lubon.pttk.pl.04.01.201703.12.201621.09.2016

50. posiedzenie Loży Zdobywców

W sobotę 17 września odbyło się w Warszawie uroczyste 50 posiedzenie Loży Zdobywców.
Relacja z przebiegu posiedzenia oraz zdjęcia dostępne są na www.kgp.info.pl.15.09.2016

XXIX wyprawa klubowa
W PAŹDZIERNIKU - NA ŚLĘŻĘ

W ramach drugiej tury wypraw organizowanych przez Klub Zdobywców Korony Gór Polski zapraszamy tym razem na Ślężę. Wejście na ten koronny szczyt będzie głównym punktem bogatego programu zaplanowanego na trzy weekendowe dni, 14 - 16 października 2016 roku. Tam też w sobotę przewidziane są różne próby wzięte m.in. z czasów pogańskich, do których będziemy wracać, przemierzając wyprawowy szlak.

Wszystkie informacje związane z organizowaną wyprawą znajdują się na nowej stronie Klubu.12.09.2016

Przed 20-leciem Klubu i Korony
PRZYGOTOWANIA DO JUBILEUSZU

W 2017 roku minie 20. rocznica ustanowienia Korony Gór Polski i powołania Klubu Zdobywców. Chcemy przygotować się do tego jubileuszu należycie, wszak całe przedsięwzięcie zostało wdrożone wzorowo zyskując poparcie już prawie 18 tysięcy miłośników ojczystych stron.

Tu warto przypomnieć, iż wraz z rozwojem to swoiste stowarzyszenie krajoznawców polskich wypracowało wiele atrakcyjnych form zbiorowego działa, stając się wzorcowym przykładem promocji turystyki krajowej. Klubowe wyprawy na koronne szczyty, okolicznościowe spotkania i imprezy służące upowszechnieniu wiedzy o przeszłości Polski, bogactwie kulturowym i przyrodniczym regionów górskich to doniosłe przedsięwzięcia realizowane społecznie przez wielką rzeszę członków Klubu. To ich dziełem są np. posiedzenia Loży przyznającej godność Zdobywcy KGP, przy których nie ma już wątpliwości, iż każdy ubiegający się o ten zaszczytny tytuł nie tylko był na wszystkich szczytach, ale także posiadł pewną wiedzę o walorach krajoznawczych przemierzanych terenów.

Klub Zdobywców KGP szczyci się niezwykłą rodzinną atmosferą łączącą jego członków, chlubi się zwyczajami i obrzędami, jakie zdumiewają tych, którzy po raz pierwszy stają w gronie klubowym. Od wielu lat pozdrawiamy się własnym zawołaniem klubowym, śpiewamy swój hymn, którego zazdroszczą nam członkowie starszych niż nasza organizacji, mamy własne pieśni koronne. Nadawane tytułu Zdobywcy KGP odbywa się według specjalnego ceremoniału. Mamy też własne stroje klubowe. Nic więc dziwnego, że z zaskoczeniem i podziwem oglądają nas ludzie, którym idea Korony Gór Polski jest jeszcze nieznana. W przyszłym roku jubileuszowy będzie ku temu niejedna okazja.

Podczas 27. wyprawy klubowej na Łysicę zaaprobowany został wstępny plan rocznicowych obchodów. Przewiduje on uroczyste spotkanie jubileuszowe, w czasie którego dokonamy podsumowania 20-letnich działań, podziękujemy inicjatorom i zasłużonym twórcom organizacji oraz przyjaciołom i sojusznikom, nakreślimy też zadania na kolejne dziesięciolecia. Swoistym manifestem klubowego zbratania będzie wejście wszystkich klubowiczów w jednym wakacyjnym dniu na wszystkie 28 szczytów koronnych.

Z grudniową rocznicą powołania Klubu związane będzie wielkie spotkanie dziękczynne na Jasnej Górze. Planowane są też jubileuszowe wydawnictwa będące wielką niespodzianką promujące Koronę. Z aprobatą przyjęty został także pomysł posadzenia jubileuszowych dębów przy obiektach rekomendowanych współpracujących z Klubem.

Szczegółowym rozpisaniem zadań związanych z realizacją przyjętego planu zajmuje się specjalny zespół organizacyjny obchodów 20-lecia KGP, który w lutym 2016 r. zainaugurował swoją pracę. W posiedzeniu tym wzięli udział panowie: Wiesław Bratkowski, Marian Kowalik, Roman Kornaszewski, Stanisław Mochalski, Janusz Sapa i Jerzy Siłuch. Następne spotkania zespołu odbywać się będą jesienią 2016 r. Mile będą na nich witane osoby pragnące wesprzeć przygotowania do jubileuszowych obchodów. O ich przebiegu informować będziemy na nowej stronie klubowej: www.kgp.info.pl.26.08.2016

XXIII MIĘDZYWYPRAWOWE POSIEDZENIE LOŻY ZDOBYWCÓW

...odbędzie się w Warszawie - w sobotę 17 września 2016 r. Osoby pragnące zweryfikować swe koronne osiągnięcia, by chlubić się godnością Zdobywcy KGP powinni jak najszybciej przesłać stosowne zgłoszenia wraz z dwoma zdjęciami legitymacyjnymi na adres Oficyny Wydawniczej AMOS: 01-785 Warszawa, ul. Broniewskiego 8A. Jednocześnie dokonując wpłaty 33 złote na insygnia na konto Firmy AMOS: 11 1020 1013 0000 0502 0004 0584. Biorąc pod uwagę fakt, iż tego lata wiele osób finalizowało swe koronne wędrówki - przy ograniczonej liczbie miejsc o zakwalifikowaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Osoby, które dopełniły już wszystkich formalności wymaganych przed spotkaniem z Lożą proszone są o potwierdzenie chęci udziału w posiedzeniu na adres kgp@amos.waw.pl.

Przypominamy iż kandydaci szczycący się już godnością Zdobywcy, którzy chcą uzyskać tytuł wielokrotnego Zdobywcy KGP przesyłają tylko zgłoszenie wraz z wpłatą 10 zł.

Informując o wrześniowym posiedzeniu liczymy na pomoc członków Loży Zdobywców w jego realizacji, za co z góry serdecznie dziękujemy.25.08.2016

XXII Międzywyprawowe posiedzenie Loży
LIPCOWE PASOWANIE NOWYCH ZDOBYWCÓW KGP


W przedostatnią lipcową sobotę 2016 r. przyjechało do Warszawy ponad 30 kandydatów na Zdobywców Korony Gór Polski, którzy zdecydowali się poddać weryfikacji swoje koronne przejścia przez wszystkie szczyty polskich pasm. Analizy tych dokonań podjęły się cztery zespoły członków Loży, którzym przewodzili klubowi wolontariusze: Jerzy Siłuch z Warszawy, Artur Michalczyk z Bochni, Marian Kowalik z Krakowa i Antoni Kubik z Tychów. Dzielnie wspomagali ich: Ewa Polańska ze Stanisławowa, Joanna Tatuśko z Lubina, Aleksandra Ludwikowska z Piotrkowa Trybunalskiego, Bogdan Surma ze Świdnicy, Jarosław Sobota z Wrocławia, Tomasz Michalski z Legnicy, Ryszard Chmura z Warszawy, Władysław Król z Zamościa, Andrzej Dzieński z Michałowic, Jarosław Bębenek z Żarek Wielkich, Jacek Podgórski z Ząbek, Zbigniew Filipek z Wilczej Góry i Stanisław Mochalski z Krakowa.

Po wnikliwej lekturze klubowych książeczek oraz ciekawych rozmowach z kandydatami decyzja była zgodna: wszyscy zasłużyli na przyjęcie godności Zdobywcy KGP. Jak się okazało aż dwanaście osób dostąpiło zaszczytu przyjęcia dyplomów wielokrotnego zdobycia Korony. Rekordzistą znów okazał się Jerzy Siłuch mający za sobą 13-krotne przejście wszystkich gór. Po raz siódmy osiągnął to Antoni Kubik, po raz szósty - Andrzej Dzieński, zaś po raz czwarty - Joanna Tatuśko, Jarosław Sobota i Władysław Król. Przemiłym zaskoczeniem było przyznanie tytułu ponownego zdobywcy grupie nastoletnich miłośników gór z Uścia Solnego: trzykrotnego - Julii i Kacprowi Czajkom, dwukrotnego - Julii Bawół oraz Wiktorii Rydz (z Cerekwi), także po raz trzeci ich wspaniałemu opiekunowi: ks. Albertowi Urbasiowi. Dyplom dwukrotnego zdobywcy przyznany został również Wiesławowi Kasprzakowi z Ostrowa Wielkopolskiego.

Wzruszająca była uroczystość pasowania na Zdobywców wieńcząca XXII międzywyprawowe posiedzenie Loży, którą po raz pierwszy przeżyli - od numeru 1108 do 1129 - Leszek Milczarek z Sulejowa, Andrzej Osiak z Katowic, Adam Zemła z Pszczyny, Jan Stasiak z Opatówka, Marta Starczyk z Jaworzna, Urszula i Wiesław Lareccy ze Świdnicy, Leszek Iwasieczko z Opatówka, Bronisław Kasprzak z Wręczycy Wielkiej, Patryk Duda z Jastrzębia-Zdroju, Andrzej Bielski ze Środy Śląskiej, Barbara Kasprzak z Ostrowa Wielkopolskiego, Ryszard Wac z Sosnowca, Joanna Bożek i Michał Deutsch z Gdyni, Romuald Brzozowski z Lublina oraz nastoletni: Maja i Julia Adamska, Adrian Misiorowski z Uścia Solnego, Aleksandra Janik z Cerekwi, Bartłomiej Powroźnik z Popędzyna i Jan Niewolak z Uścia Solnego.

Serdeczne słowa uznania i gratulacje dla wszystkich laureatów warszawskiego posiedzenia przekazał szef klubu - red. Janusz Sapa. Jak zawsze były pieśni klubowe, liczne fotografie, wspólny krąg rodziny klubowej i oczywiście zbiorowe zdjęcie, autorstwa Mariana Kowalika, wieńczące to niezwykłe wydarzenie.22.08.2016

Trzydziesty Pierwszy Marszon

Schronisko PTTK Orlica zaprasza na Trzydziesty Pierwszy Marszon.

Start: 16.09.2016, wieczorem, w Schronisku PTTK Orlica (http://www.orlica.com/).
Meta: 17.09.2016, wieczorem, w Schronisku PTTK Orlica.
Czas marszu: około 26 godzin. Długość trasy: około 75 km. Przebieg trasy: Schronisko PTTK Orlica - Marszałek - Lubań - Morgi - Ochotnica Dolna - Gorc - Przysłop Dolny - Gorczańska Chata - Runek - Lubań - Przełęcz Snozka - Trzy Kopce - Schronisko PTTK Trzy Korony - Sedlo Cerla - Targov - Leśnica - Schronisko PTTK Orlica. Udział w Marszonie jest bezpłatny (przejazd, wyżywienie, ekwipunek, ubezpieczenie, nocleg, sfinansować należy we własnym zakresie). Zgłoszenia udziału via e.mail: terakowski@gmail.com (w zgłoszeniu podać należy: imię, nazwisko, datę urodzenia oraz numer telefonu komórkowego).26.06.2016

XXII międzywyprawowe posiedzenie Loży
W LIPCU W WARSZAWIE

Wraz z wiosną wielka rzesza członków Klubu Zdobywców Korony Gór Polski wyruszyła na turystyczne szlaki. Zaczęło przybywać też zgłoszeń o zakończeniu zdobywania koronnych szczytów. Postanowiliśmy wiec zorganizować kolejne, już dwudzieste drugie - międzywyprawowe posiedzenie Loży, w czasie którego zweryfkowane zostaną wnioski na nadanie godności Zdobywcy KGP. Odbędzie się ono w sobotę - 23 lipca br. w Warszawie. Oczekujący na spotkanie z Lożą powinni - poza stosownym wnioskiem - przesłać do Wydawnictwa AMOS 2 zdjęcia legitymacyjne oraz dokonać wpłaty 33 zł na insygnia Zdobywcy. Ubiegający się o powtórne zdobycie KGP wpłacają tylko 10 zł.

O zakwalifikowaniu na posiedzenie Loży decydować będzie kolejność zgłoszeń (pocztą tradycyjną), a liczba uczestników jest ograniczona.

Szczegołowy program spotkania prześlemy wszystkim zakwalifikowanym - drogą internetową lub pocztową. Czekamy więc na zgłoszenia, a w przypadku przesłania już takowego - na potwierdzenie chęci przybycia i dopełnienie formalności.

Jednocześnie liczymy na udział w tym spotkaniu członków Loży Zdobywców - wolontariuszy gotowych do pracy w zespołach weryfikujących osiagnięcia kandydatów na Zdobywców KGP. Będziemy wdzięczni za deklarację udziału w tym lipcowym posiedzeniu.22.06.2016

PTASI ŚPIEW
Nowy obiekt rekomendowany!

To już trzydziesty obiekt współpracujący z naszym wydawnictwem, gdzie nasi klubowicze wędrujący z Rudaw Janowickich i zachodniej części Gór Wałbrzyskich w Góry Kamienne mogą już korzystać z noclegów w Gospodarstwie Agroturystycznym "Ptasi Śpiew" we wsi Grzędy.

Wszyscy okaziciele naszych kart klubowych otrzymują 30% zniżki w opłatach za nocleg. Na gości czekają 2-, 3- i wieloosobowe pokoje, aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem. W każdym pokoju znajduje się telewizor i bezpłatny dostęp do WiFi. Pobliskie lasy ze szlakami turystycznymi, biegowymi, rowerowymi, sąsiedzkie ruiny zamku, niedaleki zespół klasztorny w Krzeszowie uatrakcyjniają pobyt w "Ptasim Śpiewie". Można w nim dobrze odpocząć przez dłuższy czas.

Adres Gospodarstwa: Grzędy 85, 58-379 Czarny Bór, tel. 74 84-50-488, e-mail: kontakt@ptasispiew.pl30.05.2016

Trzydziesty Marszon

Schronisko na Hali Krupowej zaprasza serdecznie do udziału w Trzydziestym Marszonie.

Przebieg trasy: Kraków (Swoszowice) - Lusina - Mogilany - Las Bronaczowa - Krzywaczka - Bukowiec - Rudnik - Kaniowa Góra - Jasienica - Trzebuńska Góra - Bieńkowska Góra - Koskowa Góra - Polana Gronie - Osielec - Cupel - Hala Krupowa.

Długość trasy: około 66 km.
Czas marszu: około 24 godziny.
Start: 2.07.2016 (sobota), wieczorem, w Krakowie.
Meta: 3.07.2016, wieczorem, w Schronisku PTTK na Hali Krupowej.

Udział bezpłatny (wsród uczestnikow Marszonu przeprowadzona zostanie dobrowolna zbiórka na Hospicjum w Wiśniowej).
Szczegółowe informacje oraz zapisy: www.marszony.gt.pl27.05.2016

NOWI WOLONTARIUSZE LOŻY ZDOBYWCÓW KGP

Tuż przed rozpoczęciem majowej wyprawy klubowej na Łysicę w gościnnych murach zaprzyjaźnionej z nami "Jodełki" zorganizowane zostało szkolenie kandydatów na wolontariuszy Loży Zdobywców KGP. Wyjątkowo stawiła się niewielka grupa osób szczycących się godnością Zdobywcy (niektórym trudności komunikacyjne uniemożliwiły udział w pełnym szkoleniu). Tak więc prawo kierowania pracowania zespółów Loży Zdobywców oraz prawo potwierdzaniza zdobycia koronnego szczytu(-ów) specjalną pieczątką wydawaną przez kierownictwo Klubu uzyskały tylko cztrey osoby. Są nimi: Mirosława Miłkowska z Warszawy, Albert Urbaś z Uścia Solnego, Antoni Kubik z Tychów i Zbigniew Filipek z Wilczej Góry.

Obecnie grono wolontariuszy Loży Zdobywców KGP liczy 46 osób.25.04.2016

WYPRAWOWE POSIEDZENIE LOŻY ZDOBYWCÓW

Choć od prawie trzech tygodni widnieje na naszej stronie zapowiedź posiedzenia Loży Zdobywców, które odbędzie się w czasie majowej wyprawy klubowej na Łysicę, dostajemy ostatnio wiele zapytań o to, kiedy będzie można stanąć do weryfikacji osiągnięć koronnych i uzyskać godność Zdobywcy KGP. Zatem jeszcze raz przypominamy: Loża obradować będzie wieczorami po zakończeniu programu klubowego, natomiast uroczyste pasowanie na Zdobywców przewidziane jest na niedzielne przedpołudnie 15 maja.

Oczywiście dla kandydatów do godności Zdobywcy przewidziany jest udział w całym programie wyprawy na warunkach przedstawionych w zapowiedzi tej imprezy poniżej.

Następne posiedzenie Loży Zdobywców planowane jest na okres wakacyjny, a połączone będzie z kolejną wyprawą klubową.

Zainteresowani majowym spotkaniem z Lożą proszeni są o pilny kontakt z Klubem. Liczy się kolejność zgłoszeń.24.04.2016

Kolejne szkolenie Zdobywców-wolontariuszy

Spore grono Zdobywców KGP chciałoby uzyskać prawo zasiadania w Loży Zdobywców, a także uzyskać możliwość potwierdzenia pobytu na koronnych szczytach licznym klubowiczom przemierzającym górskie szlaki.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom organizujemy kolejne szkolenie Zdobywców-wolontariuszy. Odbędzie się ono 13 maja br. od godzin porannych - przed rozpoczęciem wyprawy klubowej na Łysicę. Osoby przeszkolone otrzymają po tym spotkaniu specjalne pieczęcie, będące swoistą nobilitacją, którymi potwierdzać mogą pobyty innych osób na szczytach KGP.

Zainteresowani szkoleniem mogą zgłaszać swój udział poprzez maila na adres: kgp@amos.waw.pl lub przez telefon: 22 663-87-52.07.04.2016

Rusza druga tura wypraw klubowych
NA POCZĄTEK - ŁYSICA

Zgodnie z zapowiedzią ogłoszoną na ubiegłorocznym spotkaniu tatrzańskim wraz z wiosną 2016 r. rozpoczynamy drugą turą wypraw Klubu Zdobywców Korony Gór Polski. Otwiera ją Łysica w Górach Świętokrzyskich. Przebywać tam będziemy w dniach 13-15 maja. W programie przewidziane jest nie tylko wejście na ten koronny szczyt, ale także poznanie walorów krajoznawczo-turystycznych tego regionu. Oczywiście będzie też czas na klubowe debaty, w tym uchwalenie programu obchodów 20-lecia Korony i Klubu, a nawet - to z myślą o osobach szczycących się godnością Zdobywcy - szkolenie wolontariuszy.

Całe wydarzenie przeznaczone jest wyłącznie dla członków Klubu Zdobywców KGP, a prawo pierwszeństwa udziału w nim mają posiadacze Karty Klubowej 2016 r., jak również osoby, które będą chciały stanąć przed Lożą Zdobywców celem zweryfikowania osiągnięć niezbędnych dla uzyskania tytułu Zdobywcy KGP.

Koszt udziału w imprezie wynosi 210 zł. Chętni proszeni są o wpłatę zaliczki w wysokości 60 zł przelewem na konto Oficyny Wydawniczej AMOS lub przekazem pocztowym na adres wydawnictwa (dane do przelewu/przekazu). Konieczne jest podanie numeru członkowskiego! Szczegółowy program otrzymają osoby zakwalifikowane, a prześlemy go pocztą elektroniczną lub tradycyjną.
(Wszystkich, którzy nie są członkami Klubu Zdobywców KGP, a dokonają wpłat zaliczek uprzedzamy, iż wpłaconych kwot nie będziemy zwracać.)24.03.2016

XXI międzywyprawowe posiedzenie Loży
PO ŚWIĘTACH, W STOLICY

Nim z wiosną ruszymy znów na koronne szlaki, zorganizujemy jeszcze jedno międzywyprawowe posiedzenie Loży Zdobywców KGP. Odbędzie się ono w Warszawie, w poświątecznym tygodniu, w sobotę 2 kwietnia 2016 r. Kandydaci pragnący zweryfikować swe dokonania powinni przesłać do naszego wydawnictwa stosowne wnioski wraz z dwoma zdjęciami legitymacyjnymi, oraz dokonać wpłaty 33 zł za insygnia Zdobywcy KGP. Oczywiście o zakwalifikowaniu na spotkanie z Lożą decydować będzie kolejność zgłoszeń - liczba kandydatów nie powinna przekroczyć 50. Szczegółowy program posiedzenia prześlemy drogą internetową lub pocztową.

Czekamy więc na zgłoszenia, a w przypadku przesłania już takowych, na potwierdzenie chęci spotkania. Jednocześnie liczymy na udział członków Loży Zdobywców - wolontariuszy, gotowych do pracy w zespołach weryfikujących osiągnięcia kandydatów na Zdobywców KGP. Będziemy wdzięczni za deklarację gotowości do tej społecznej pracy.13.03.2016

10-letni bilans kalendarzowych zapowiedzi

Obok Kalendarza turysty-krajoznawcy drukowanego na łamach naszego miesięcznika zapowiedzi różnego typu wydarzeń umieszczane są na stronie internetowej AMOS-u. Oczywiście jest ich zawsze znacznie więcej niż w czasopiśmie, albowiem tam wprowadzane są na bieżąco, niemal każdego dnia. W całym 2015 roku było ich dokładnie 549. Natomiast w minionym dziesięcioleciu opublikowaliśmy ich 5194. Rekordowy był rok 2010, kiedy to w internetowym kalendarzu znalazło się aż 591 zapowiedzi imprez, spotkań krajoznawczych, targów turystycznych, rajdów i wystaw. Podkreślić przy tym trzeba, że wszystkie te informacje pochodziły od organizatorów i z dobrych źródeł, przy czym miały one niekomercyjny charakter. Tak więc promowane były wydarzenia mogące zainteresować każdego turystę krajoznawcę, godne upowszechnienia. Tą zasadą kierować się będziemy w kolejnym roku, gdy Kalendarz będzie już tylko internetowy.07.03.2016

Przywileje - tylko z kartą

W poprzednim wydaniu "WW" zamieściliśmy wykaz wszystkich przywilejów klubowych, do korzystania z których uprawnia doroczna KARTA wydawana członkom naszych klubów: Zdobywców Korony Gór Polski i Znawców Polskich Pomników Historii. W minionych latach była ona związana z prenumeratą "Wciąż wędrujemy". W roku 2016, w związku z zawieszeniem wydawania papierowej wersji czasopisma, karta wydawana jest po opłaceniu kwoty 20 zł przekazywanej na konto Oficyny Wydawniczej AMOS (lub przekazem na adres: 01-785 Warszawa, ul. Broniewskiego 8a). W związku z licznymi pytaniami jeszcze raz wyjaśniamy: dodatkowe karty wydawane członkom najbliższej rodziny będącym członkami ww. klubów kosztują tylko 2 zł/szt. Tak więc w przypadku 3-osobowej klubowej rodziny łączny koszt wynosi 20+4 zł. Niestety, kart klubowych nie wydajemy członkom rodzin - na co liczy wiele osób - nie będących członkami klubów. Ostatnio zdarzyło się już w kilku obiektach rekomendowanych, iż osoba mająca kartę domagała się zniżek w opłatach dla osób towarzyszących. Oczywiście - zgodnie z zasadą - bezskutecznie.

Przy okazji chcielibyśmy zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę: karty są imienne, wypisywane na nazwisko uprawnionej osoby wraz z jej numerem klubowym, który recepcjoniści mający wątpliwości mogą szybko potwierdzić na naszej internetowej liście członków klubów. Tak więc bezskuteczne mogą być próby - a zdarzyło się to jesienią - wyłudzenia zniżki na kartę kolegi.

Na koniec dodajmy jeszcze, iż wszystkie obiekty rekomendowane udzielające zniżek wyposażone już zostały - jak co roku - we wzory naszych kart klubowych.

PS. W przypadku wysyłki karty drogą pocztową prosimy o dopłatę w wysokości 2 zł.04.03.2016

Dedykowane wszystkim klubowiczom

Choć na ten temat pisaliśmy już kilkakrotnie, to wciąż zdarza się, iż kandydaci na Zdobywców KGP przyjeżdżają na spotkanie z Lożą z grubymi kronikami i laptopami gotowi zaprezentować przebogaty materiał fotograficzny i filmowy obrazujący ich wyprawy na koronne szczyty. Oczywiście jesteśmy pełni uznania dla takiej dokumentacji, ale nie jesteśmy w stanie obejrzeć wszystkich filmów i albumów z wypraw.

Podczas każdego z posiedzeń Loży na weryfikację osiągnięć kandydata przeznaczamy tylko pół godziny. Na dłuższe spotkanie nie możemy sobie pozwolić, gdyż kandydatów bywa teraz nawet ponad pięćdziesięciu. A przecież jednodniowe spotkanie nie może trwać dłużej niż 5 godzin, gdyż wszyscy powinni jeszcze spokojnie wrócić do domów. Dlatego też przypominamy wszystkim ubiegającym się o godność Zdobywcy KGP, by na spotkanie z Loży przywozili książeczki KGP z potwierdzeniami i wklejonymi fotografiami wykonanymi w szczytowym punkcie danej góry. Zdjęcia mogą być wklejone tak, by nie zasłaniały pieczęci (np. za pomocą taśmy samoprzylepnej), zaś pieczęcie mogą być - jeśli nie ma ich na szczycie - z najbliższej szczytowi miejscowości. Te pieczątki można uzyskać w obiekcie turystycznym, punkcie IT, w urzędzie gminy, lub choćby w sklepie, czy na stacji benzynowej.

Tak wypełnione książeczki pozwolą na szybkie i sprawne zweryfikowanie osiągnięć kandydata, a w sumie na swobodne zrealizowanie programu spotkań z Lożą. Wskazania te dedykujemy wszystkim, którzy także w przyszłości zechcą stanąć do weryfikacji i bezstresowo dostąpić przyjęcia godności Zdobywcy KGP.01.03.2016

WCIĄŻ WĘDRUJEMY nr 11-12/2015

Wciąż wędrujemy, nr 35-36 To podwójne wydanie naszego miesięcznika zamyka trzyletnią jego papierową edycję. Jest w nim wiele tematów, które z przyjemnością przeczytają wszyscy krajoznawcy rozmiłowani w poznawaniu piękna ojczystych stron, odkrywaniu naszej przeszłości.

Od niedawna historia znów powraca do naszego życia społecznego. Przeczytamy z pewnością o roku jubileuszowym "1050-lecia Chrztu Polski", o wielkich twórcach i bohaterach, którym poświęcony jest "2016 rok wielkich rodaków" - Henryku Sienkiewiczu, Feliksie Nowowiejskim i Cichociemnych. Znajdziemy też przypomnienie jedynego "Zwycięskiego powstania wielkopolskiego" oraz sylwetkę Napoleona Ordy - wielkiego "Piewcy ziemi i dziejów naszych". Niestety, jest jeszcze wiele nieznanych dramatów w naszej historii, czego przykładem jest niemiecki obóz zagłady KL Warschau utworzony podczas okupacji, któremu poświęcony jest artykuł pod tytułem "Kazimierz Dolny przypomina". Podsumowaniem współczesnych przemian jest artykuł wstępny redaktora naczelnego "Przywracanie polskości - w interesie narodowym".

Rozmiłowanym w wędrówkach po kraju polecić możemy kilka tematów:
► "Jak głowę Wiśle formowano";
► "Szlak Unitów Sokołowskich";
► "Nowy most w Żywcu";
► "Na narty... na Mazury";
► "Pawilon Warszawa nową atrakcją stolicy";
► "Łódź ma nowoczesne planetarium";
► "Katowicki szyb Wilson galerią sztuki";
► "Świętokrzyskie przyjazne naturze i turystom".

Wszystkim przemierzającym Koronę Gór Polski polecamy "Wymagające Rysy". Jest też artykuł dedykowany członkowm Klubu Znawców Polskich Pomników Historii - "Odkrywanie najcenniejszych wartości".

Oczywiście nie brakuje klubowych aktualności: ► relacji z XX miedzywyprawowego posiedzenia Loży Zdobywców ► przywilejów tylko z kartą klubową ► zapowiedzi warszawskiego spotkania ► apelu o szacunek do gór, którego nigdy za wiele. Ale jest też krótki tekst związany z ważnym ogłoszeniem publikowanym w 2015 roku we wszystkich wydaniach "WW", stawiający istotne pytanie "Jaka ma być przyszłość Klubu Zdobywców KGP".

Ostatnie papierowe wydanie przynosi też małe bilanse stałych pozycji, m.in. dziesięcioletniego kalendarza krajoznawców czy prezentacji darów od przyjaciół, którzy zasłużyli na wdzięczność. Chcąc uspokoić wszystkich, którzy z uwagą je śledzili informujemy, że w bieżącym roku będą nadal obecne - już w internetowym wydaniu "WW".11.01.2016

Przywileje klubowe 2016

Osoby legitymujące się przynależnością do Klubu Zdobywców Korony Gór Polski lub Klubu Znawców Polskich Pomników Historii na podstawie wykupionej Karty Członkowskiej korzystać będą w 2016 roku z następujących przywilejów:
► prawa pierwszeństwa udziału w wyprawach i spotkaniach klubowych;
► 30-procentowych zniżek w opłatach za noclegi w obiektach rekomendowanych przez Oficynę Wydawniczą AMOS;
► 50-procentowych zniżek w opłatach za wstęp do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie i Karpaczu;
► 10-procentowych zniżek przy zakupach w Księgarni Wysyłkowej AMOS;
► udziału w comiesięcznych losowaniach wydawnictw krajoznawczych, map turystycznych i płyt DVD, organizowanych przez Oficynę Wydawniczą AMOS;
► bezpłatnej publikacji ogłoszeń drobnych w comiesięcznym serwisie internetowym "Wciąż wędrujemy".Archiwum aktualności: 2013 rok, 2014 rok, 2015 rok2006-2017 (C) AMOS
best view in Chrome